تولید انواع چرم مرغوب شترمرغ

چرم محصولی بسیار پرکاربرد است که امروزه از شترمرغ با بهترین کیفیت تولید می شود و در انواع مختلفی از محصولات بکار می رود و همچنین با مرغوب ترین کیفیت بصورت خام عرضه می شود.
شترمرغ ها همانند دام های سنگین دارای پوستی با ارزش می باشند که ازین پوست در جهت تولید مرغوب ترین چرم ها استفاده می شود. چرم هایی که با پوست این پرنده بی پرواز تولید می گردد نیز در انواع مختلفی از محصولات کاربرد دارد و امروزه جایگاه زیباترین چرم را به خود اختصاص داده است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تولید چرم شترمرغ

شترمرغ های نر دارای پوست بهتری در جهت تولید چرم می باشند که بعد از کشتار پوست شان با اشکال متفاوتی دباغی می گردد مثل کرومی یا گیاهی و بعد از دباغی چرم ها بصورت خام قابل خریداری می باشند و اغلب به مراکز و کارخانه های تولیدی پوشاک، کفش، کیف یا هدایای چرمی عرضه می گردند.
پوست شترمرغ از فولیکول های پر شترمرغ بصورت برجسته و بزرگ برخوردار است و این فولیکول ها از عوامل زیبایی این چرم ها به شمار می روند بطوریکه هرچه تعداد و اندازه فولیکول های برجسته بیشتر باشد ارزش مالی چرم بیشتر است علاوه بر آن چرم شترمرغ قابلیت ضدآب بودن دارد و این قابلیت از چرم تمساح برتری داشته و بعنوان مقاوم ترین چرم نیمه سنگین شناخته می شود.
در حال حاضر شترمرغ های مختلفی در سرتاسر دنیا به خصوص ایران پرورش داده می شوند و بعد از تولید و فرآوری گوشت، پوستشان به دباغخانه ها منتقل می گردد و به چرم هایی زیبا، مقاوم و با ارزش تبدیل می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما