صادرات پوست و چرم شترمرغ بالغ

پوست شترمرغ یک پوست بسیار مناسب برای تولید چرم می باشد که امروزه بصورت خام قابل خریداری ست و از شترمرغ های بالغ فرآوری می گردد و در جهت تولید چرم صادرات می شود.
شترمرغ ها پرنده هایی بزرگ و سنگین وزن هستند که دارای بدنی تنومند بوده و از گردن درازی برخوردارند. این پرندگان بی پرواز هستند و امروزه بعنوان سودآور ترین جانداران پرورشی مورد توجه همگان قرار گرفته اند.
این پرنده های سودآور چهار برابر گاو سوددهی دارند و به منظور تولید گوشت، چرم، روغن شترمرغ یا اهداف درمانی گوناگون مورد بهره برداری قرار می گیرند.
خوب است بدانید محصولات یاد شده که ازین طیور تهیه می شوند در نوع خودشان حرف اول را می زنند بعنوان مثال روغن شترمرغ تنها روغن موجود در طبیعت است که خواص درمانی گوناگون را یکجا با هم دارد یا مثلا چرم شترمرغ مستحکم ترین چرم حیوانی ست و زیبا ترین عنوان را به خود اختصاص داده و همچنین تخم این پرنده عنوان بزرگترین تخم پرندگان را به خود اختصاص داده و از نظر اندازه تخم نسبت به جثه پرنده رتبه کوچکترین تخم را گرفته است.
با این تفاصیل دریافتیم که شترمرغ ها از نظر تولید محصولات گوناگون حرف اول را میزنند به همین خاطر با ارزش ترین طیور تلقی می شوند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

پوست شترمرغ های بالغ

شترمرغ دارای پوستی بسیار مستحکم است که امروزه در تولید بهترین چرم های ضدآب حیوانی کاربرد دارد. پوست این پرنده بی پرواز امروزه بصورت خام نیز صادرات می شود و در جهت تولید چرم به سایر کشورها ارائه می گردد البته درصدی ازین پوست ها در ایران دباغی شده و به چرم های عالی تبدیل می شوند.
پوست این پرنده دارای خطوطی است که از ناحیه ی زیر گردن شروع می شود و در زیر سینه به یک ناحیه برآمده پهن بر میخورد که آن را دور زده و از طرفین به سوی دو بال می رود در ناحیه ی پشت هم از پشت گردن به ناحیه ی پهن و ضخیم دیگری را دور می زند و نهایتاً از ناحیه دم و قسمت های تحتانی پرنده تا پهنه ی ضخیم زیر سینه به خطوط قبلی می رسد.
پوستی که بدینگونه سالم و بدون زدگی آماده شده باشد فقط قابلیت صادرات بعنوان جنس درجه 1 را دارد.
خوب است بدانید شترمرغ هایی که نر هستند دارای پوست بهتری می باشند و به همین خاطر اغلب شترمرغ های پرورشی و گوشتی از نوع نر انتخاب می گردند تا بعد از تولید گوشت از پوست شان هم استفاده شود.

صادرات چرم شترمرغ

تولید چرم شترمرغ

چرم هایی که از پوست شترمرغ تهیه شده اند نیز در نوع خود بهترین اند و با چند روش مختلف بدست می آیند.
در تولید چرم شترمرغ دو روش معمول و رایج وجود دارد یکی گیاهی و دیگری کرومی. دباغی پوست با شیوه کرومی اگرچه در ایران بیشتر صورت می گیرد اما معایب فراوانی هم دارد ولی درعوض روش گیاهی بهترین شیوه است و استاندارد ترین روش محسوب می شود حتی چرم های تولید شده با این روش بهترین کیفیت را دارند.
در تولید چرم از پوست شترمرغ ابتدا پوست ها در حوض آهک و مواد گیاهی خوابانیده می شوند و بعد از یکروز پوست های نرم شده آماده دباغی می گردند که بعد از طی عملیاتی پوست ها پرداخت می خورند و در قالب چرم هایی مستحکم و زیبا ارائه می گردند.
چرم های تولید شده نیز بخاطر فولیکول های زیبا و برجسته روی خود بعنوان زیبا ترین چرم ها عرضه شده و در تولید کفش و کیف یا محصولات دیگر به بازار های جهانی وارد می شوند.

صادرات چرم شترمرغ

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما