قیمت بهترین نژاد شترمرغ پرواری ایرانی

بهترین نژاد شترمرغ پرواری نوع ایرانی آن است که علاوه بر کیفیت مطلوب از قیمت مناسبی برخوردار می باشد.
اگر بخواهیم دامی مقاوم در برابر مریضی و عوامل محیطی نام ببریم بدون تردید یکی از گزینه های ما شترمرغ خواهد بود. کارشناسان بر این باورند که مقاومت این پرنده حتی از گاو و گوسفند هم بیشتر است و این نکته برای انتخاب یک دام پرورشی بسیار حائز اهمیت است.
مقاومت این پرنده باعث می شود هزینه نگهداری و درمان کاهش یابد و در نهایت به کسب سود بیشتر به پرورش دهنده کمک می کند.
شترمرغ های پرواری ایرانی نیز از طیور بسیار سودآوری هستند که این روزها در بسیاری از استان های کشور پرورش می یابند و با هدف تجاری تولید گوشت، تولید چرم و سایر محصولات فرعی رشد می یابند و همچنین با قیمت های بسیار مناسب بصورت زنده خرید و فروش می شوند.

شترمرغ ها و شیوه های پرورش آنها

شترمرغ ها همانطور که گفتیم در بیشتر استان های کشور پرورش می یابند که خراسان، اصفهان یا مازندران برخی ازین مناطق می باشند. در تمامی استان ها بسته به نوع آب و هوا سه شیوه کلی پرورش برای این پرنده های بی پرواز و عظیم الجثه وجود دارد و خوب است بدانید که هدف اصلی پرورش این طیور در اکثر مراکز تولید گوشت می باشد یعنی شترمرغ ها برای گوشت پرورش می یابند و سایر محصولاتی که از آنها بعمل آمده جزو محصولات فرعی به حساب می آیند.
سه شیوه کلی پرورش این طیور عبارتند از:

  1. پرورش باز
  2. پرورش بسته
  3. پرورش نیمه باز

در هریک ازین شیوه ها خواهیم دید شترمرغ ها با مشکلاتی مواجه می شوند و همچنین هریک ازین روش ها مزیت هایی هم دارند بعنوان مثال در روش پرورش باز ممکن است شترمرغ ها از نظر کنترل روی جوجه ها دچار مشکل شوند و پرورش دهندگان نتوانند به خوبی زاد و ولد و جوجه کشی شان را کنترل نمایند و همچنین امکان شکار جوجه ها زیاد است یا خوراک دهی به آنها سخت تر است.
در شیوه بسته نیز اگرچه امکان کنترل کافی روی جوجه ها و تولید مثل یا خوراک شان وجود دارد ولی هزینه مربوط به ساخت سرپناه یک عیب به حساب می آید به همین خاطر شیوه نیمه باز را بیشتر پرورش دهندگان انتخاب کرده اند زیرا هم امکان کنترل روی شرایط پرورشی وجود دارد و هم از نظر ساخت سرپناه نیاز به هزینه زیاد نیست.
درکل امر پرورش شترمرغ با هر شیوه ای که باشد نیاز به تجربه از سوی پرورش دهندگان دارد و باید با علم کافی در این امر پیش رفت چراکه هر مرحله از پرورش این طیور نیاز به اقدامات خاصی دارد.

قیمت شترمرغ

پروار بندی شترمرغ

شترمرغ ها نیز همانند دیگر جانداران پرورشی نژادهای خاصی برای پروار بندی دارند که شترمرغ های به اصطلاح ایرانی بهترین گزینه در این راستا می باشند.
شترمرغ های ایرانی در جنس نر می توانند وزن گیری خوبی از خود نشان دهند و در خصوص پروار بندی بهترین گزینه هستند که به حداکثر وزنشان می رسند و در عین حال دارای گوشتی کم چرب و کم کلسترول می باشند.
شترمرغ هایی که از این نوع هستند و با هدف پروار بندی نگهداری شده اند اکثراً از بهترین تغذیه همراه با مکمل های پروتئینه استفاده نموده اند و همچنین در شیوه بسته پرورش می یابند یعنی در یک مکام مسقف که از باد و باران در امان هستند و بر روی آنها کنترل زیادی می شود.
خوب است بدانید که پروار بندی این طیور درحال حاضر از نظر سودآوری چهار برابر پرورش گاو است ازین رو صرف با این است که به پرورش شان اقدام نمایید و ناگفته نماند گوشت حاصل ازین پروار بندی امروزه در بازار تجارت محصولات پروتئینه جزو پرفروش ترین هاست و غیر از گوشت می توانید محصولات فرعی متعددی هم ازین شترمرغ های ایرانی بدست آورید مثل پوست باکیفیت جهت تولید چرم، روغن یا چربی شترمرغ با هدف ارائه به مراکز تولید دارو و صنایع بهداشتی آرایشی و دیگر محصولات که در راه پزشکی استفاده می شوند همچون مغز شترمرغ یا قرنیه چشم آن که در علم پزشکی برای پیوند چشم و درمان آلزایمر مفید واقع می گردند.

قیمت شترمرغ

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما