لیست قیمت انواع جوجه شتر مرغ

امروزه شترمرغهای وحشی تنها در افریقا زندگی میکنند اما تا یک قرن پیش،جمعیت وحشی در منطقه مدیترانه ای اروپا و در خاورمیانه نیز زندگی میکردند. زیستگاه این حیوان مناطق نیمه خشک است بعبارت دیگر جایی که دامنه نوسانات حرارت زیاد است یعنی از 40+ درجه سانتیگراد(104 درجه فارنهایت) تا چندین درجه سانتیگراد زیر صفر(32 درجه فارنهایت)،این امرعلت زیست شترمرغها را در هر اقلیمی توضیح میدهد. شترمرغ یا Struthio Camelus چهار زیر گونه دارد: که معمولا Struthio Camelus Australis و S. C. Molibdophanse گردن آبی و S. C. Camelus و S.C. Masaicus گردن قرمز نامیده میشوند. متداولترین اسامی مورد استفاده سیاه افریقایی یا گردن سیاه است که حاصل تلاقی های انتخاب شده بسیاری است که اینکار بیش 100 سال قبل در افریقای جنوبی شروع شد و هدف از آن ابتدا اصلاح کیفیت پرها (برای بازار فرانسه)و پس از چند سال برای تولید چرم بود. در زیر به طور مختصر به خصوصیات نژادهای گوناگون اشاره شده است:
1- گردن سیاه:
این نژاد گردن و پاهایی کوتاه و پوستی خاکستری دارد. فولیکولهای روی پوست زیاد و خیلی نزدیک بهم اند. منقار و پاهای ماده دارای قسمتهای روشنتری نسبت به نر است. متوسط تخمگذاری 65 عدد در هر فصل است و وزن تخمها 1/1 تا 6/1 کیلوگرم(53/3 –43/2 پوند) میباشد. این نژادمعمولا آرام است.
2- گردن آبی نامیبیا:
این نژاد دارای گردن و پاهایی بلند،اما بدنش کشیده بوده و قوزی برآمده در پشت دارد. پرها باریک و صافند. پوست دارای فولیکولهایی اندک و فاصله دار است. در طول فصل جفتگیری قسمت جلوی استخوان کف پا و پای نرقرمز میشوند. آنها فاقد یک صفت برجسته ای بوده و خیلی تحریک پذیرند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما